Akciové ponuky
 9-9-28100 38
34,08 € 42,60 €
 2/2-28104
31,- € 38,75 €
 1196-40 43
33,86 € 67,72 €
 1196-40
33,86 € 67,72 €
 P-356-C 39
53,12 € 66,40 €
Výrobcovia / značky
Najpredávanejšie
Úvod Ako vybrať obuv

Ako vybrať obuv

Základné zásady pri nákupe obuvi

Skôr než obuv začnete skúšať, doporučujeme nechať si odborne zmerať dĺžku nôh. Dôležité je potom topánku vyskúšať v stoji priamo na chodidle. Topánky musia zodpovedať vašim fyziologickým predpokladom. Dámske chodidlá sa vyskytujú v ďaleko viac rozličných tvaroch, preto je potrebné dať výberu viac času. Pozor na rozdielnosť chodidiel u jedného človeka, skúšajte obe topánky. Je mnoho tých, ktorých chodidlá sú nejakým spôsobom odlišné. Vyberajte obuv o 3 - 5 mm väčšiu, než je vaša veľkosť. Umožnením voľného pohybu prstov v topánke zabránite ich možnej deformácii. Rozlišujte obuv podľa spôsobu použitia. Výber obuvi je vhodné konzultovať s personálom e-shopu, ktorý odbornou radou môže prispieť k vašej spokojnosti.


Vložky do topánok a ich používanie (vkladacia stielka)

Vložky sú v ponuke v niekoľkých druhoch a mimo iného pomáhajú nositeľovi obuvi riešiť určitý problém. Napr. s plochou nohou, nadmernou potivosťou, pálením chodidiel, či pocitom studených nôh. Kvalitná vložka spĺňa mnoho funkcií. Pôsobí preventívne proti komplikáciám spôsobeným plochou nohou. Môže byť proti klzká a zaisťovať pevné obutie v obuvi s vysokým podpätkom. Dôležitá je podpora členku a strednej časti klenby. V našej ponuke nájdete vložky obsahujúce latexovú penu kotvenú v jemnej koži spolu s uhlíkom, ktorý odstraňuje pach. Zvláštnou kapitolou sú zimné vložky.

"Kvalitná vložka pôsobí preventívne proti komplikáciám spôsobeným plochou nohou"

Životnosť vašej obuvi závisí tiež na jej správnom udržovaní a ošetrovaní. Obuv často striedajte, najmä v daždivom počasí. Po vyzutí obuvi ju napnite na napináky odpovedajúcej veľkosti. Pri obúvaní obuvi, najmä tej uzavretého strihu, používajte obúvacie lyžice. Nezabudnite, že nerovnomerná kresba lícu a čiastočná rozdielnosť povrchu je charakteristická pre prírodnú useň. Počítajte s tým, že pri zvýšenom potení alebo prevlhnutí obuvi môže usňová obuv čiastočne púšťať farbu. Opotrebovaná usňová obuv sa bežne a včas opravuje v rámci základnej údržby užívateľa. Povrchová useň nie je neobmedzene odolná voči vlhkosti.

Ako sa orientovať v bohatej ponuke obuvi?

Pre každý účel je vhodný iný druh obuvi. Účelovosť ovplyvňuje použitý materiál, konštrukcia, prevedenie a spôsob údržby obuvi. Veľmi teda záleží na spôsobe použitia topánok, ktoré si chceme kúpiť.

SPOLOČENSKÁ OBUV
 • je určená predovšetkým pre krátkodobé nosenie v interiéri
 • jedná sa väčšinou o celousňovú obuv klasických strihov s usňovou podošvou spojenou lepom so vrškom.
 • táto obuv je veľmi citlivá na vlhkosť a nerovný povrch
VÝCHÁDZKOVÁ OBUV - CELOROČNÁ ALEBO ZIMNÁ
 • obuv k noseniu po miestnych komunikáciách alebo v miestnostiach
 • vyznačuje sa mohutnejšou a trvanlivejšou konštrukciou spodku než obuv spoločenská
 • strih vršku i použité materiály sa vyznačujú veľkou pestrosťou druhov
ŠPORTOVÁ OBUV
 • obuv pre prevádzkovanie rôznych športov, svojou konštrukciou odpovedá požiadavkom príslušného druhu športu
 • túto obuv je preto nutné používať iba k športu, pre ktorý je určená
REKREAČNÁ OBUV
 • obuv k noseniu pri športovo-rekreačných a rekreačno-vychádzkových príležitostiach, na dlhšie vzdialenosti i v miernom, upravenom prírodnom prostredí
 • obuv s pevnejšou konštrukciou vršku a s robustným spodkom
DOMÁCA OBUV
 • ľahká, prevažne textilná obuv jednoduchej konštrukcie určená k noseniu v miestnostiach
DETSKÁ OBUV
 • obuv, na ktorú sú kladené zvláštne nároky
 • tieto nároky sú charakterizované potrebami detskej nohy, ktorá sa vyvíja a rastie
 • vyberte obuv, ktorá dobre padne na dĺžku i na šírku, nezabudnite, že obuv by mala byť o 10-15 mm dlhšia než noha, tzv. nadmerok
 • detská obuv by mala mať priestornú, guľatú špičku a dostatočne tuhý opätok
 • uprednostňujte kotníčkovy strih šnurovací alebo s pásikom na suchý zips
 • detská noha rastie veľmi rýchlo, porovnávajte preto pravidelne veľkosť nohy a nosenej obuvi
 • nezabudnite, že detská noha sa vyvíja, jej kosti sú mäkké a prípadne nedodržanie základných zásad môže mať za následok poškodenie nohy dieťatka mnohokrát na celý život

Všetka detská obuv predávaná firmou Figuríny Sk s.r.o. je zdravotné nezávadná. Zdravotná nezávadnosť je posudzovaná podľa Vyhlášky Ministerstva zdravotníctva č. 84/2001 Sb. o hygienických požiadavkoch na hračky a výrobky pre deti do veku 3 rokov.

Copyright 2016 - 2020 © obuv-nissy